Jak fotografować mosty nocą

Mosty to jedne z najciekawszych a zarazem łatwo dostępnych obiektów do fotografii nocnej szczególnie w miastach.

Po pierwsze nie musimy fotografować całego mostu, można wybrać jego fragment i stworzyć naprawdę ciekawe zdjęcie. Możemy skupić się na konstrukcji mostu, na stalowych czy betonowych elementach, które w dzień mogą wydawać się dość smutne, czy nawet przytłaczające, a w nocy, dzięki odpowiedniemu podświetleniu zamieniają się w pełne gracji i lekkości artystyczne dzieła.

Po drugie most i jego odbicie w wodzie, to bardzo wdzięczny i ciekawy temat, tym bardziej w nocy, gdy w tafli wody odbija się nie tylko sama budowla, ale i światła, które ją oświetlają.

Po trzecie most w ujęciu bardziej romantycznym, gdzie na fotografii prócz samej budowli i odbicia w tafli wody ujmiemy również nocne niebo wraz z gwiazdami i księżycem. Takie zdjęcia choć mogą się wydawać nieco banalne, w rzeczywistości robią olbrzymie wrażenie i naprawdę banalne nie są. To jakby część miejskiej infrastruktury znajdująca swoje miejsce we wszechświecie.

Po czwarte światło, nie tylko światła oświetlające most, ale również światła latarni, czy przejeżdżających samochodów. Uchwycić most i jego oświetlenie jako stateczność a przeciwstawić tej stateczności  ruch innych świateł, to jest prawdziwa poezja.

To tylko parę propozycji, tak naprawdę możliwości jest tyle ile mają pomysłów fotografujący. Pamiętajmy, że łatwiej  jest szlifować swój warsztat na obiektach, które są stateczne i mamy je w pobliżu, a mosty się idealnie nadają do nocnych, fotograficznych łowów.

Życzymy powodzenia  :)